Pytania i Odpowiedzi

Strona głównaPytania i Odpowiedzi

Jak maluje się szablon z tworzywa?

Instrukcja malowania szablonów z tworzywa firmy Szablon-Studio:

Po rozpakowaniu z pudełka, należy szablon ułożyć na podłodze i pozwolić mu się rozprostować.

Niezbędne akcesoria:

- taśma malarska papierowa

- gąbka (może być do naczyń) lub wałek

- cienki pędzelek do zamalowywania mostków

- farba do ścian (najlepiej gęsta)

1. Dokładnie rozplanuj rozmieszczenie szablonu na ścianie, w razie potrzeby zaznacz ołówkiem pozycję szablonu.

2. Przed umocowaniem szablonu oczyść ścianę suchą miękką szmatką.

3. Przymocuj dokładnie szablon do ściany przy pomocy taśmy malarskiej.

4. Zamocz pędzel lub wałek w farbie i odsącz nadmiar ocierając o kawałek kartonu. Nadmiar może powodować zrobienie zacieków.

5. Farbę nakładamy metodą wklepywania.

6. Szablon zachowując ostrożność można usunąć zaraz po malowaniu, jednak zalecamy aby odczekać jak farba trochę podeschnie.

7. Po usunięciu szablonu małym pędzelkiem zamaluj mostki.

Na naszej stronie znajduje się Film instruktażowy jak używać naklejek i szablonów.

Na jakiej folii wykonany jest szablon?

Naklejki i szablony firmy Szablon-Studio pokryte są papierową folią transportową, która pozwala przenieść w całości gotowy wzór na wybraną powierzchnię.

Czy szablon/naklejka jest z jednego kawałka czy kilku?

Nasze naklejki sprzedajemy w większości jako jednoczęściowe, gotowe do naklejania wzory. Jeśli jednak wzór jest duży lub składa się z osobnych części, a poszczególne elementy będą naklejane przez Ciebie według własnej aranżacji ułatwisz sobie naklejanie poprzez odcięcie w tym momencie poszczególnych fragmentów.

Na jakich powierzchniach trzyma się naklejka/szablon?

Szablon może nie trzymać się na ścianach pomalowanych farbą lateksową!

Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie powierzchni, co wpłynie na przyczepność i trwałość naklejek i szablonów. Należy dokładnie oczyścić miejsce, w którym chcemy wykonać dekorację. Przy użyciu miękkiej szmatki ścieramy kurz oraz inne zabrudzenia. Do naklejek i szablonów dołączamy jego próbkę, aby w mało widocznym miejscu przeprowadzić test ich przyczepności do ściany.

Ważne!

Naklejki i szablony można zastosować dopiero po upływie kilku dni od malowania. Nie zalecamy wcześniejszego ich stosowania, gdyż może to powodować jego odklejenie się, co skutkuje nie rozpatrzeniem reklamacji. Podłoża malowane farbą o wysokiej zawartości lateksu negatywnie wpływają na przyczepności naklejki czy szablonu. Z tego powodu polecamy wcześniejsze przeprowadzenie testu, mając na uwadze, że jakiekolwiek odklejanie się dekoracji nie będzie powodem do złożenia reklamacji.

Zalecamy naklejenie naszych naklejek w okresie nie dłuższym niż jeden miesiąc od zakupu. Po dłuższym okresie przechowywania naklejki folia transportowa może powoli tracić swoje właściwości klejące.

Jeśli decydujesz się na naklejenie na powierzchni przez nas niezalecanej - robisz to na własną odpowiedzialność.

Dlaczego produkty Szablon-Studio są objęte gwarancją dobrej jakości?

Nasze naklejki wycinamy dla Państwa po złożeniu i opłaceniu zamówienia. Są one produktem świeżym, wykonanym na Państwa zamówienie. Zalecamy naklejenie naszych naklejek w okresie nie dłuższym niż miesiąc od zakupu. Po dłuższym okresie przechowywania naklejki folia transportowa może powoli tracić swoje właściwości klejące.

Jak usunąć folię transportową?

Gdy naklejka wraz z folią transportową są już przyklejone do podłoża, dociśnij ponownie mocno całość, aby pozbyć się ewentualnych pęcherzy powietrza. Delikatnie usuń przezroczystą folię transportową, aby na ścianie pozostała wyłącznie naklejka. Folię wierzchnią najłatwiej zdejmować zaczynając od wybranego rogu. Należy ją zagiąć i delikatnie odrywać w dół, dociskając palcami naklejkę do ściany. Jeśli zdarzy się, że naklejka zacznie odklejać się razem z folią transportową – jeszcze raz mocno dociśnij folię i naklejkę do ściany i ponownie powoli odklejaj samą folię. Kończąc dociśnij jeszcze raz mocno naklejkę do podłoża.

Nie jesteś pewny czy w wybranym miejscu szablon będzie wyglądał dobrze?

W wyznaczonym wcześniej miejscu zalecamy umieszczenie szablonu i przymocowanie go za pomocą taśmy samoprzylepnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy lepiej zobrazować sobie miejsce aplikacji.

Ekspresowa wysyłka

Możesz się spodziewać
że zamówiony towar wyślemy
w ciągu 48h!

Gwarancja satysfakcji

Produkty wykonane
są z największą starannością
o najdrobniejszy detal.

Przyjacielska obsługa

Masz pomysł na naklejkę lub szablon? Zrobimy projekt wg twojego pomysłu

Bezpieczne płatności

Zapłać bezpiecznie online przez przelewy24 lub gotówką u kuriera