Jak używać szablonów i naklejek

Strona głównaJak używać szablonów i naklejek

Instrukcja szablony malarskie ( tworzywo sztuczne).

Po rozpakowaniu szablonu z pudełka, należy pozwolić mu się rozprostować kładąc na podłodze, można obciążyć na rogach.

Mocowania szablonu dokonujemy przy pomocy maskującej taśmy malarskiej o szerokości 4-5cm. Przyklejamy najpierw górny brzeg i delikatnie naciągamy do dołu, likwidując ewentualne fałdy - mocujemy boki i dół szablonu.

Do nakładania farby najlepiej zastosować wałek z gąbki lub zwykłą gąbkę. Farbę nanosi się metodą wklepywania czołem wałka. Powinna być ona gęsta a jej nadmiar starannie odsączony po każdorazowym nabraniu nowej porcji.

Po podeschnięciu farby, odkleja się szablon ze ściany. Miejsca w których występują mostki łączące można zamalować przy pomocy małego pędzelka. Szablon można umyć wodą i używać go jeszcze wiele razy.

Szablon jest wykonany z tworzywa sztucznego o grubości 0,5mm przez co łatwo nakłada się farbę, jest zmywalny dzieki czemu nadaje sie do wielokrotnego użytku. Wzory o wymiarach 200x70, 200x140, 280x100cm składa się z dwóch elementów, natomiast 280x200cm składa się z czterech elementów co ułatwia mocowanie i łatwe malowanie wzoru.


Jeśli naklejałeś szablon jednorazowy - teraz możesz użyć farb do pomalowania wzoru - nakładaj je cienką warstwą. Jeżeli po wyschnięciu spod wzoru prześwituje kolor ściany ponownie nałóż cieńką warstwę farby.
Po pomalowaniu wzoru szablon powoli i delikatnie oderwij od ściany i wyrzuć - wzór masz gotowy!

Instrukcja naklejanie naklejek winylowych i szablonów samoprzylepnych.

Przede wszystkim, nie należy naklejać naklejek i szablonów na ściany pomalowane lateksem!!!

Naklejka składa się z trzech warstw:

1. Wspornik (podłoża): jest to biały arkusz na którym znajduje sie naklejka.

2. Naklejka winylu: jest to rzeczywisty naklejki w wybranej wersji.

3.Przezroczysta warstwa wierzchnia (transport), służy do przyklejenia naklejki na ścianę.

Proszę używać:

Taśmy malarskie (taśma papieru, który jest łatwa do usunięcia)
Szpachelka lub niestrzępiąca szmatka
Płyn do mycia szyb (w przypadku zamocowania na szkle)
Ściereczka / ręcznik papierowy.

Krok 1:

Oczyścić powierzchnię z ewentualnych zanieczyszczeń. W przypadku szkła, lustra, metalu lub płytek: dokonać odtłuszczenia powierzchni.
Umieścić naklejkę dekoracja z dolnym boku na stole i przetrzeć za pomocą szpachelki lub czegoś płaskiego. Jest to konieczne, aby naklejka winylowa dobrze przylegała do przezroczystej powierzchni folii transportowej.

Krok 2

Powiesić naklejkę w wybranym miejscu przy użyciu kawałka taśmy malarskiej.
Spojrzeć, czy naklejka jest prosto powieszona. W razie potrzeby skorygować.

Taśmą lub ołówkiem zaznaczyć gdzie naklejka ma być przyklejona.

Naklejki mozna poprzecinać  na mniejsze kawałki, które są łatwiejsze w obsłudze.  Rozmiary 200x140 oraz 280x200 cm  w każdym przypadku są dostarczane w 2, 3 lub 4 formatach.

Jeśli przyklejasz naklejkę na szkle / lusterze można spryskać wodą ze spryskiwacza na całej powierzchni, wtedy bez problemu pozbędziesz się pęcherzyków powietrza.
Przygładź naklejkę i ciągnij stopniowo około 1/3 białego podłoża (support) wydaniu. Upewnij się, że naklejka winylu jest przyklejona do przezroczystej warstwy wierzchniej. W przeciwnym razie trzeba trochę potrzeć.

                                                                                              

                                                                                               

Krok 3:

Folię przezroczystą wraz z przyklejoną do niej naklejką przyłóż delikatnie do ściany jednym bokiem w miejscu wcześniej oznaczonym. Uważaj, aby nie przykleić od razu całej naklejki. Delikatnie dociskaj naklejkę raklą/dowodem osobistym/kartą płatniczą/ściereczką do powierzchni naklejanej, zaczynając od góry lub od jednego z boków. Gdy naklejka wraz z folią transportową są już przyklejone do podłoża, dociśnij ponownie mocno całość, aby pozbyć się ewentualnych pecherzy powietrza i  docisnąć naklejkę do ściany.

                                                     

Krok 4:

Delikatnie usuń przezroczystą folię transportową, aby na ścianie pozostała wyłącznie naklejka - folię wierzchnią najłatwiej zdejmować zaczynając od wybranego rogu: należy ją zagiąć i delikatnie odrywać w dół, dociskając palcami naklejkę do ściany. Jeśli zdarzy się, że naklejka zacznie odklejać się razem z folią transportową - jeszcze raz mocno dociśnij folię i naklejkę do ściany i ponownie powoli odklejaj samą folię.
Kończąc dociśnij jeszcze raz naklejoną naklejkę do podłoża.

                                                                                                                

Małe pęcherzyki powietrza znikną, większe pęcherzyki można nakłuwać igłą, a następnie wycisnąć powietrze ruchem obrotowym kciuka.
Szablon-studio nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe ze stosowania lub usuwania produktów. Świeżo pomalowane ściany mogą zostać uszkodzone podczas usuwania naklejki.


 

Ekspresowa wysyłka

Możesz się spodziewać
że zamówiony towar wyślemy
w ciągu 48h!

Gwarancja satysfakcji

Produkty wykonane
są z największą starannością
o najdrobniejszy detal.

Przyjacielska obsługa

Masz pomysł na naklejkę lub szablon? Zrobimy projekt wg twojego pomysłu

Bezpieczne płatności

Zapłać bezpiecznie online przez przelewy24 lub gotówką u kuriera